Hakkımızda


Üretici ve ithalatçı kimliklerimiz ve sektördeki yarım asırlık tecrübemizle,

sürekli gelişen teknolojiyi yakalamak ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını en güncel çözümlerle karşılamak üzere çalışıyoruz.
Mikafon Elektronik olarak 1966’da ses ve ışık teknolojileri alanında Recep Polat öncülüğünde Karaköy’de bir dükkân ile faaliyete başlayıp, günümüzde üretici ve ithalatçı kimliklerimizle ve sektörde yarım asırdan fazla tecrübemizle, sürekli gelişen teknolojiyi yakalamak ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını en güncel çözümlere ulaştırmak üzere çalışmaktayız.

Ses ve ışık teknolojilerinin yanında, acil durum alarm çözümleriyle de sektöre öncülük etmekteyiz.

Karaköy’deki genel merkezimizde yer alan Showroom’umuzu ziyaret ederek gerek distribütörlüğünü üstlendiğimiz gerekse Mikafon markaları altında üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünleri yakından görebilir ve test edebilirsiniz.

Sektörün en köklü ve lider firmalarından olan Mikafon Elektronik’in geniş ses ve ışık teknolojileri ürün yelpazesinde her ne ölçekte olursa olsun aradığınız çözüme ulaşacaksınız.

Karaköy Merkez Ofis

Tarihçemiz

Mikafon Elektronik olarak 1966’dan bugüne
ses ve ışık teknolojileri alanında faaliyet gösteriyoruz.
1945

Bay Mikael tarafından Mikafon markası oluşturuldu.

1966

Marka Recep Polat tarafından devralındı ve hala genel merkez olarak kullanılmakta olan Şair Ziya Paşa Caddesindeki ilk dükkân kuruldu.

2012

Orhanlı’da bulunan Lojistik Deposu kuruldu. 

2017

Artan talepler doğrultusunda Çayırova’da Üretim Tesisi kuruldu.

2018

Üçüncü kuşak temsilcileri firmaya dâhil oldu. 

2021

DOC serisi Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemimiz EN54-16 ve EN54-4 sertifikalarını, DS637 Hoparlörümüz EN54-24 sertifikasını aldı. 

Hizmetlerimiz

Her projeyi baştan ele alarak ihtiyaçlarını anlıyoruz ve sürdürülebilir AV sistemler tasarlıyoruz.
  Mimari projeler kapsamında; Mimari Stüdyolar, İnşaat Firmaları, MEP ve Projelendirme Şirketleri ile çalışarak projelerin AV kapsamını baştan tasarlamaktayız.
İthalat
Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu’dan ithal ettiğimiz Accu-Cable, ADJ, ATEÏS, Beyerdynamic, Community, Duratruss, Elation, Milos, Penton, RAM Audio, Sammi, Show, Sommer Cable, Studiomaster gibi dünyanın önde gelen birçok markasını geniş bayi ağımızla Türkiye’nin her noktasına ulaştırabiliyoruz.

Özellikle Çin menşeili ürünlerin ithalatını titizlikle yürütülen kalite testleri sonucunda gerçekleştiriyoruz. Ziyaret ettiğimiz fuarların yanı sıra Musicmesse Frankfurt ve ProShow İstanbul gibi fuarlarda kendi standlarımızda yerli ve yabancı müşterilerimizle buluşuyor, mevcut ve potansiyel müşterilerimizin ürünlerimizle ilgili bilgi ve becerilerini pekiştirme fırsatı yaratıyoruz.
Ar-Ge/ Üretim
AR-GE departmanımızın öncülüğünde ürettiğimiz, yurtiçi ve yurtdışında binlerce projeyi destekleyen kendimize ait EnormPa, Mikafon ve MSS gibi markaları sektöre sunmaya devam ediyoruz.
Sertifikalar
Ar-Ge/ Üretim
Özellikle yazılım ve donanım alanlarında uzman mühendislerden oluşan AR-GE kadromuzun öncülüğünde ve müşterilerimizin ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda üretilen tüm ürünlerimiz CE belgesine sahiptir ve firma olarak sahip olduğumuz TSE, HYB ve ISO 9001 kalite belgelerinin normlarına uygun olarak sürekli geliştirilmektedir.

TÜBİTAK destekli projelerimiz sonucunda ürettiğimiz ve Türkiye’nin ses ve anons piyasasında ilk defa EN54-16 belgesini alarak çığır açan ürünlerimiz, ülkemizi teknoloji ithal eden değil, teknoloji üreten konuma taşıdığı için gurur kaynağımız olmuştur.
Ar-Ge/ Üretim
Üzerinde çalışmakta olduğumuz benzer projeler sayesinde Türkiye’yi sektörde lider konuma taşıma vizyonumuz firmamızın temel değerlerindendir.

AR-GE departmanımızın geliştirdiği ürünlerin yüksek standartlarda seri üretiminin gerçekleştirildiği ve 7000 m² kapalı alan üzerinde bulunan üretim tesisimiz, alanında Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı yerel üretim merkezlerinden biridir.
Projelendirme
Mikafon Elektronik Projelendirme Departmanı, havaalanları, tren istasyonları, hastaneler, alışveriş merkezleri, eğlence parkları, ibadethaneler, okullar, fabrikalar, hastaneler, kamusal ve özel kompleksler gibi seslendirme ve ışıklandırma sistemlerine ihtiyaç duyulan tüm tesislere hizmet vermektedir.

Ekibimiz ve müşterilerimiz Çayırova’da bulunan üretim tesisimizde, 80 kişi kapasiteli konferans salonumuzda ürünler ve projeler hakkında bilgilendirilir. Bu sayede Proje Departmanımız mekanların akustik özelliklerine en uygun ve kullanım taleplerini en iyi şekilde karşılayan çözümler üretir ve uygular.
Projelendirme
Proje ekibimiz çalışmalarını, en kaliteli ürün ve hizmeti zamanında teslim etmek ve satış sonrası sürekli hizmet sağlamak suretiyle, müşteri memnuniyetini her zaman temel esas alarak sürdürür.

Karaköy’deki genel merkezimizde yer alan Showroom’umuzu ziyaret ederek gerek distribütörlüğünü üstlendiğimiz gerekse kendi markalarımız altında üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünleri yakından görebilir ve test edebilirsiniz.
Lojistik
Kocaeli’de bulunan, 2017’de kurulan 7000 m² üretim tesisimiz ve depomuz ile Avrupa yakasında Karaköy’de ve Şişhane’de yer alan modern donanımlı depolarımız sayesinde sevkiyatları akıcı biçimde yürütmekte, sürekli hazır yedek parça deposu ve teknik servis birimiyle müşterilerine satış sonrası hizmet ve destek sağlamaktadır.

Birinci önceliğimizin iş güvenliği olduğu depolarımızda otomatik kapılar, ağır yük sistemleri, forkliftler, saha el terminalleri ve barkodlu ürün giriş-çıkış sistemi ile akıcı bir operasyonel süreç yönetilmekte, dolayısıyla siparişlerin eksiksiz, hatasız ve hızlı sevkiyatı garanti altına alınmaktadır.